Tematy zajęć

Zimowa oferta edukacyjna

UWAGA. Terminy na zajęcia w listopadzie zostały wyczerpane. Zapisy na zajęcia w grudniu ruszają 1 listopada o godz. 8:00.

Zimowa oferta edukacyjna

Zapraszamy do zapoznania się z naszą jesienną ofertą edukacyjną dla szkół i przedszkoli. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas tematy zajęć znajdą się w Państwa planach edukacyjnych w najbliższym roku szkolnym.

Wszystkie realizowane przez nas tematy i scenariusze są dostosowane do wieku uczniów i uwzględniają zagadnienia z podstawy programowej dla odpowiednich etapów nauczania. 

Zachęcamy do kontaktu, zadawania pytań i odwiedzania nas. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym pliku PDF, w zakładkach na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku.

 

oferta3 mieszkancy lasu

Mieszkańcy lasu. W trakcie zajęć uczestnicy poznają bogaty świat fauny leśnej oraz klasyfikują organizmy wg określonych kryteriów. Wyprawa do lasu to okazja do obserwacji zwierząt, poznania ich zwyczajów, wydawanych odgłosów, a także miejsc, w których żyją.

 

oferta zimowy las

W zimowym lesie. Mimo, że zimowy dzień mija niezwykle szybko i wiele zwierząt zasypia bądź odlatuje, to nie oznacza, że zimą w lesie nic się nie dzieje. Podczas zajęć uczestnicy poznają zmiany zachodzące w tym okresie w lesie, odkrywają sposoby przetrwania zimy przez rośliny oraz mają okazję poznać sekretne życie zwierząt. Jest to też niezwykły czas zamiany uczniów w leśnych tropicieli śladów obecności zwierząt, które właśnie w tym okresie bardzo łatwo dostrzec w terenie.

 

oferta orientuj sie

Orientuj się - jak nie zgubić się w lesie? W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli okazję poznać i porównać różne metody odnajdywania się w terenie. Poćwiczą poruszanie się z użyciem kompasu, mapy topograficznej oraz odczytywanie innych znaków tj. numery słupków oddziałowych, słoje drzewa itp. Część praktyczna zajęć ma charakter gry terenowej, która oprócz orientacji uczy historii Lasu Kabackiego oraz daje możliwość poznania jego środowiska przyrodniczego.

 

oferta4 na tropie bioroznorodnosci

Na tropie bioróżnorodności. Tematem przewodnim zajęć są dzikie gatunki flory i fauny stanowiące lokalną bioróżnorodność warszawskich lasów, a także ich wpływ na funkcjonowanie ekosystemu leśnego. Celem zajęć jest zwrócenie uwagi uczestników na tematykę zagrożenia wyginięciem wybranych gatunków w środowisku miasta.

 

oferta wysoko wyzej

Wysoko, wyżej, jeszcze wyżej - czyli jak woda płynie w drzewach? W jaki sposób woda płynie w drzewie pod górę? Najwyższe drzewa na świecie mają ponad 100 m wysokości i są w stanie transportować wodę bez żadnej pompy.

Celem warsztatów jest podniesienie poziomu wiedzy uczestników na temat roli wody w ekosystemie leśnym, wpływu człowieka na jej stan, a także kształtowanie postaw służących ochronie i właściwemu gospodarowaniu jej zasobami. W trakcie zajęć uczniowie wykonają doświadczenia i przeprowadzą obserwacje mikroskopowe pozwalające zrozumieć mechanizmy transportu wody w roślinach, takie jak osmoza, efekt kapilarny czy siła ssąca liści.

 

Ważna informacja dotycząca grup o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych. 

 Przed dokonaniem zapisu grupy o specjalnych potrzebacha rozwojowych i edukacyjnych prosimy o kontakt na numer telefonu 506 395 592. Jednocześnie w przypadku grup, gdy wszyscy uczestnicy posiadają specjalne potrzeby edukacyjne zwracamy się z prośbą o dostosowanie się do naszych zaleceń odnośnie maksymalnej liczby uczestników zajęć:

- dzieci z lekkim upośledzeniem - 16 osób,

- dzieci z umiarkowanym upośledzeniem - 8 osób

 - dzieci z autyzmem - 8 osób.

 

 

Wydarzenia

Brak wydarzeń w kalendarzu
Grudzień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31