Lato w lesie

"SŁODKO I WESOŁO" Projekt realizowany w ramach programu „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” organizowanego przez Zakłady Tłuszczowe „ Kruszwica” S.A w Kruszwicy

 

slide lato w lesie trzmiel

 

slide pszczola zapylanie2

Słodko i wesoło - czyli wszystko o pszczołach

W sierpniu w Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa będzie realizowany projekt „ Słodko i wesoło – czyli wszystko o pszczołach”. Projekt będzie realizowany w ramach programu „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” organizowanego przez Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A w Kruszwicy

Warsztaty poprowadzą edukatorzy CEPL. Zajęcia będą pełne gier i zabaw, podczas których przekażemy uczestnikom podstawową wiedzę o pszczołach (charakterystyka i wygląd tych pożytecznych owadów), spróbujemy odróżnić pszczoły od gatunków spokrewnionych, zastanowimy się, czym się żywią, (jakie kwiaty stanowią ich przysmaki) i gdzie mieszkają. Zajęcia mają na celu przybliżyć uczestnikom świat owadów pszczołowatych, co pozwoli zrozumieć lepiej ich rolę w środowisku i poznać sposoby ochrony tych pożytecznych zwierząt.

 

 

slide trzmiel mak2

Bzzzzzzzzzzz - kolorowy świat owadów żyjących w lesie
Uczestnicy w trakcie zajęć poznają bogactwo świata owadów, miejsce ich występowania oraz ich rolę w ekosystemie. Czas zajęć, to także moment zamiany dzieci w owady i próba odnalezienia się w ich społeczeństwie wraz z powierzonymi rolami. Dodatkowo, ich niesamowite kształty, ubarwienie, czy też specyficzne zachowanie będzie można zaobserwować z bardzo bliska. Nie taki owad straszny!

 

Zapraszamy do zapisu grup na zajęcia w Centrum oraz warszawskich kompleksach leśnych. Zapisy na sierpień, za pośrednictwem naszego panelu ruszają pierwszego lipca o godzinie 8.00.

Od poniedziałku do czwartku prowadzimy zajęcia stacjonarne na terenie CEPL oraz terenowe w Lesie Kabackim.

W każdy piątek natomiast zapraszamy na zajęcia terenowe w innych kompleksach leśnych.

Zajęcia trwają około 90 minut.

 

Ważna informacja dotycząca grup specjalnych!
Przed dokonaniem zapisu grupy specjalnej prosimy o kontakt na numer 506 395 592. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o dostosowanie się do naszych zaleceń odnośnie maksymalnej liczby uczestników zajęć:
- dzieci z lekkim upośledzeniem - 16 osób
- dzieci z umiarkowanym upośledzeniem - 8 osób
- dzieci z autyzmem - 8 osób

 zdjecie Hani

Wydarzenia

Brak wydarzeń w kalendarzu
Grudzień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31