Tematy zajęć

UWAGA. Terminy na zajęcia w listopadzie zostały wyczerpane. Zapisy na zajęcia w grudniu ruszają 1 listopada o godz. 8:00.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą jesienną ofertą edukacyjną dla szkół i przedszkoli. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas tematy zajęć znajdą się w Państwa planach edukacyjnych w najbliższym roku szkolnym.

Wszystkie realizowane przez nas tematy i scenariusze są dostosowane do wieku uczniów i uwzględniają zagadnienia z podstawy programowej dla odpowiednich etapów nauczania. 

Zachęcamy do kontaktu, zadawania pytań i odwiedzania nas. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym pliku PDF, w zakładkach na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku.

 

oferta1 szumi las

Szumi dookoła las - rozpoznajemy drzewa liściaste. Podczas zajęć uczniowie poznają budowę drzewa oraz obserwują gatunki drzew liściastych występujące naturalnie w naszych lasach. Poznają cechy pozwalające rozróżnić je od siebie. W części terenowej uczniowie doskonalą umiejętność obserwowania, a starsi uczestnicy korzystają z prostego klucza do oznaczania roślin. 

 

oferta2 w jesiennym lesie

W jesiennym lesie. Podczas zajęć uczestnicy obserwują i dostrzegają zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, dostrzegają różnorodność barw, kształtów i zapachów lasu o tej porze roku. Poznają różne sposoby przetrwania zimy przez rośliny oraz strategie wypracowane przez zwierzęta. W czasie zajęć kameralnych młodsi uczestnicy ćwiczą umiejętności manualne i plastyczne. 

 

oferta3 mieszkancy lasu

Mieszkańcy lasu. W trakcie zajęć uczestnicy poznają bogaty świat fauny leśnej oraz klasyfikują organizmy wg określonych kryteriów. Wyprawa do lasu to okazja do obserwacji zwierząt, poznania ich zwyczajów, wydawanych odgłosów, a także miejsc, w których żyją.

 

oferta4 na tropie bioroznorodnosci

Na tropie bioróżnorodności. Tematem przewodnim zajęć są dzikie gatunki flory i fauny stanowiące lokalną bioróżnorodność warszawskich lasów, a także ich wpływ na funkcjonowanie ekosystemu leśnego. Celem zajęć jest zwrócenie uwagi uczestników na tematykę zagrożenia wyginięciem wybranych gatunków w środowisku miasta.

 

oferta5.1 wysoko wyzej

Wysoko, wyżej, jeszcze wyżej - czyli jak woda płynie w drzewach? W jaki sposób woda płynie w drzewie pod górę? Najwyższe drzewa na świecie mają ponad 100 m wysokości i są w stanie transportować wodę bez żadnej pompy.

Celem warsztatów jest podniesienie poziomu wiedzy uczestników na temat roli wody w ekosystemie leśnym, wpływu człowieka na jej stan, a także kształtowanie postaw służących ochronie i właściwemu gospodarowaniu jej zasobami. W trakcie zajęć uczniowie wykonają doświadczenia i przeprowadzą obserwacje mikroskopowe pozwalające zrozumieć mechanizmy transportu wody w roślinach, takie jak osmoza, efekt kapilarny czy siła ssąca liści.

 

Ważna informacja dotycząca grup o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych. 

Przed dokonaniem zapisu grupy o specjalnych potrzebacha rozwojowych i edukacyjnych prosimy o kontakt na numer telefonu 506 395 592. Jednocześnie w przypadku grup, gdy wszyscy uczestnicy posiadają specjalne potrzeby edukacyjne zwracamy się z prośbą o dostosowanie się do naszych zaleceń odnośnie maksymalnej liczby uczestników zajęć:

- dzieci z lekkim upośledzeniem - 16 osób,

- dzieci z umiarkowanym upośledzeniem - 8 osób

- dzieci z autyzmem - 8 osób.

Wydarzenia

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
31