Tematy zajęć

Tematy zajęć

Zapisy dla szkół i przedszkoli na miesiąc czerwiec rozpoczynają się 1 maja o godzinie 8.00.

UWAGA! Dodatkowe zapisy dla szkół i przedszkoli na maj rozpoczną się 28 kwietnia od godziny 8.00!

Od poniedziałku do czwartku prowadzimy zajęcia stacjonarne na terenie CEPL oraz terenowe w Lesie Kabackim lub zajęcia łączone (CEPL + Las Kabacki).

 

Zapisy dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli rozpoczynają się pierwszego dnia miesiąca poprzedzającego ten, na który chcą Państwo się dostać. 

W każdy piątek zapraszamy na zajęcia terenowe w innych kompleksach leśnych (Las Sobieskiego, Las Bielany, Las Bródno, Las Młociny, Las Bemowo, Lasek na Kole).

Wszystkie zajęcia w Centrum są bezpłatne.

W przypadku rezygnacji z zajęć prosimy o kontakt telefoniczny.

 

CO TO JEST LAS? - CZYLI WSZYSTKO O LESIE W LESIE

Przedszkole

Czy las to tylko drzewa? W czasie zajęć wspólnie z przedszkolakami będziemy się zastanawiali z jakich elementów składa się las i kim są jego mieszkańcy? Które zwierzęta możemy spotkać w lesie przez cały rok, a które jesienią szykują się juz do zimowego snu lub wędrówki? Jakie rosliny możemy spotkać na dnie lasu, a jakie w koronach drzew?

 

NA TROPIE WIOSNY

TEMAT AKTUALNY DO KOŃCA MAJA!

Przedszkole, szkoła podstawowa I - III

Wiosną, gdy dni stają się dłuższe, temperatury wyższe, a cała przyroda budzi się do życia, warto przebudzić się z zimowego odrętwienia. Najlepszym sposobem będą ciekawe zajęcia polegające na odkrywaniu tego co pierwsze: kolorów, zapachów czy też odgłosów. Obserwacja zmian zachodzących w świecie przyrody wiosną będzie stanowić doskonały punkt wyjścia dla zabaw budzących kreatywność uczestników. Warto więc mieć oczy i uszy szeroko otwarte, gdyż wiosna kryje w sobie mnóstwo niespodzianek.

 

BZZZZZZZZZZ - KOLOROWY ŚWIAT OWADÓW ŻYJĄCYCH W LESIE

TEMAT AKTUALNY OD CZERWCA!

Przedszkole, szkoła podstawowa I - VI.

Uczestnicy w trakcie zajęć poznają bogactwo świata owadów, miejsce ich występowania oraz ich rolę w ekosystemie. Czas zajęć, to także moment zamiany dzieci w owady i próba odnalezienia się w ich społeczeństwie wraz z powierzonymi rolami. Dodatkowo, ich niesamowite kształty, ubarwienie, czy też specyficzne zachowanie będzie można zaobserwować z bardzo bliska. Nie taki owad straszny!

 

DZIK NIE JEST TAKI ZŁY

Szkoła podstawowa I - VI

W czasie zajęć uczniowie dowiedzą się jaie zwierzęta można spotkać w warszawskich lasach. Zastanawiać się będziemy jakie działania człowieka mogą pomóc, a jakie zaszkodzić mieszkańcom lasu. Jakie konflikty mogą się pojawić w relacji człowiek - zwierzęta i jak można im zapobiegać. Uczestnicy zdobędą również praktyczną wiedzę jak należy zachować się podczas spotkania z dzikimi zwierzętami.

 

LEŚNI METEOROLODZY

Szkoła podstawowa IV - VI, gimnazjum

W czasie zajęć uczniowie poznają podstawowy sprzęt służący do badań meteorologicznych (różne rodzaje termometrów, deszczomierze, wiatromierz, barometr, i higrometr) i samodzielnie wykonają pomiary. Dzięki przenośnym urządzeniom pomiarowym będą sprawdzać czy mikroklimat wnętrza lasu rzeczywiście, różni się czymś od warunków panujących na terenach otwartych. Uczestnicy dowiedzą się również w jaki sposób przyroda może przewidywać nadchodzącą pogodę, a także przechowywać informacje dotyczące warunków i zjawisk, które miały miejsce w przeszłości. Wyniki wszystkich pomiarów i obserwacji zostaną następnie wprowadzone do bazy danych dostępnej na stronie Centrum Edukacji Przyrodniczo –Leśnej, tak aby możliwe było śledzenie rezultatów prac wszystkich grup biorących udział w zajęciach.

Wydarzenia

Maj 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31